slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Terakki Okulları'nın Gönüllü Yunus Elçileri

Terakki Vakfı Okulları’nda 5 Kasım 2011 günü, yunuslara özgürlük etkinliği düzenlendi. 2012 sonundan başlayarak yeni yıla rengarenk dilekçelerle ve yunus parklarının kapatılması için düzenlenen imza kampanyasıyla giren Terakkili yunus elçilerinin yeni bilgilendirme etkinlikleri ise burada.

Etkinlikte ilk olarak Savaş Karakaş’ın Flipper’ı Kurtarmak belgeselinin gösterimi yapıldı. Ardından, öğrenciler arasından Gönüllü Yunus Elçileri seçildi. 1-4. Sınıflar arasından seçilen Gönüllü Yunus Elçileri ise, bu konuda arkadaşlarını bilinçlendirmek üzere çalışmalarda bulundu ve 7 Kasım günü öğle teneffüsünde kostümler giyip pankartlar taşıyarak Yunuslara Özgürlük Yürüyüşü gerçekleştirdi.

Terakki’nin gönüllü yunus elçileri, çocuklara dayatılmaya çalışılan bu kirli ticarete karşı çıktılar ve “yunuslar bizim oyuncağımız değildir” diyerek düşüncelerini ortaya koydular.  Öğretmenleri ise, çocuklara doğruları anlatmanın ne kadar faydalı olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi.

Bu etkinliği bizlere ulaştıran öğretmen Hafize Güner’e, sevgili öğrencilerine ve buna imkan tanıyan Terakki Vakfı Okulları’na teşekkür ediyoruz.

Ülkemizdeki tüm okul ve öğrencilere örnek olması dileğiyle.


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png