slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Türkiye'nin tutsak yunusları dünya gündeminde

© Dolphin Project

Yunuslara Özgürlük Platformu olarak, The Cove belgeselinden tanıdığımız Richard O'Barry ve ekibiyle yürüttüğümüz ortak çalışmanın ilk adımlarından biri olan uluslararası imza kampanyasından sonra, şimdi de ekibin Dolphin Project bünyesinde hazırladığı blog yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Update on Captivity Issues in Turkey

Taiji’deki toplu yunus katliamının, dünya çapındaki canlı yunus ticaretinin ve esaret endüstrisinin ayrı başlıklar olarak sunulduğu bu blogda, aynı zamanda Endonezya, Japonya ve ABD gibi ülkelerin bu kanlı ticarette nasıl bir rol oynadığına dair bilgileri ve güncel haberleri bulacaksınız.

Türkiye de artık bu ülkeler arasında.

Sahip olduğu 10 yunus parkıyla, varolan yasaların ve uluslararası sözleşmelerin ihlaliyle, kamu kurumlarının denetimsizliği ve bu endüstriye karşı duyarsızlığıyla dikkat çeken Türkiye, artık hukukun yanında yer almalı. Yetkililer görevlerini yapmalı, sivil toplum kuruluşları daha fazla baskı kurmalı ve yunus parkları, bir daha açılmamak üzere kapatılmalı!

Lütfen siz de yunus parklarının ardındaki gerçeklere dair farkındalık yaratmak için bu uluslararası çağrıya katılın ve imza kampanyasıyla birlikte çok yakında yeniden güncelleyeceğimiz bu blogu çevrenizle paylaşın.

Ve lütfen tanıdığınız herkese şu mesajı verin:

Yunus parklarına gitmeyin!   


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png